четвъртък, 11 август 2016 г.

Сръбският футбол се размина на косъм с голяма трагедия

superliga-logo
Четвъртият кръг на Супер лигата на Сърбия предложи среща между Металац от Горни Милановац и Младост от Лучани.

Мачът беше спечелен от Металац с 2:0, за което помогна и аматьорска реакция на вратаря на Младост при втория гол.

Двубоят за малко щеше да бъде белязан от трагична сцена. По време на срещата започна дъжд, премина в порой, а в един момент гръм удари в близост до стадиона.

Уплашените футболисти изтичаха към съблекалните, а съдията Владо Глоджович прекъсна битката за десетина минути.

Цялата ситуация страшно напомни случката от 29 май 2000 година в Ниш, когато Иван Кръстич Бели, 20-годишен играч на Раднички и младежки национал на (тогава) Югославия, загина на тренировка, след като беше ударен от гръм.

За щастие, този път нямаше опасни последици, освен уплашени футболисти...

Моментът може да видите на 5:05 от видеото