неделя, 11 септември 2016 г.

Момче, дали си нормален? Ритна към вратата си от 50 метра - и уцели!

Невероятни сцени на мача от белгийския шампионат между Мускрон и Зулте Варегем (1:5).

В белгийския футбол наистина никога не е скучно. Зрителите на стадиона на Мускрон в мача срещу Зулте Варегем имаха възможност да видят уникален автогол на своя отбор режисиран от тандема Карим Есикал - Вагнер.

Домакините загубиха катастрофално с 1:5, а това беше второто попадение за гостите и то две минути преди края на първото полувреме.

За да бъде още по-странно мароканецът Есикал играе в Мускрон като отдаден под наем от Зулте Варегем! Може човекът да се е объркал, но във всеки случай в споменатата ситуация от почти половината на терена ритна топката да я върне на вратаря си Вагнер, а бразилецът не се справи, тя го "облиза" и за изненада на домакинските запалянковци завърши в мрежата.

Накрая този автогол е записан на Вагнер, макар че е почтено заслугите за него да поеме Есикал.

Иначе, Зулте можеше да спечели и по-убедително този мач, защото в 58-ата минута Лейе не оползотвори дузпа. Преди това точно той вкара два гола за гостите. Мрежата на домакините разтресоха и Кордаро и Несенс.

Нещастният Есикал в 55-ата минута беше заменен от Лука Стоянович, юноша на Партизан.