Нов балкански футболен срам: Сараево отпадна от клуб, който търси играчи чрез интернет

Дъното е относително понятие за балканския футбол.

Любителите на футбола в Босна и Херцеговина нямат с какво да се похвалят.

Сараево изпадна в първия квалификационен кръг на Лига Европа от Заря, клуб който преди осем години се наричаше Олимпия Бати и под това име търсеше футболисти с обява в интернет!

Великанът на Босна и Херцеговина се прослави с богати чуждестранни инвеститори и Винсент Тан, шумно се даваше заявка за доминация на Балканите, но отборът не е способен да елиминира и клуб от Молдова.

Заря първо победи Сараево с 2:1, загуби със същия резултат, но след дузпи се класира с 6:5 и то с играч по-малко!

Сараево имаше резултат за продължаване, в 94-ата минута Заря остана с футболист по-малко, преди допълнителните 30 минути, но и това не беше достатъчно да се сломи наранения съперник.

Момчетата от Заря имаха по-здрави нерви в седем серии дузпи и продължиха напред, а са в Европа като четвърти в първенството на Молдова.

Тази новина беше дочакана с особено огорчение и като голям срам, защото съперникът не толкова отдавна търсеше играчи чрез търг в интернет.

Победителят в търга получил възможност да подпише едногодишен договор с клуба, а най-голяма цифра предложил бразилски предприемач, който бил футболен аматьор.