понеделник, 30 октомври 2017 г.

Футболът в Русия умее да бъде екстремен спорт

Почело је овако...
Онова което трябвало да бъде един напълно обичаен мач между младежките категории на руските отбори Урал и Амкар, се превърнал в снежен спектакъл, който сякаш е бил с намерение за само петнадесет минути да потвърди всички стереотипи за времевите условия в най-голямата страна на планетата.

Мачът е игран в Перм, откъдето иначе е Амкар, град, който се намира западно от Урал и не е познат по екстремно време.

Двата отбора са излезли на терена при много приятна температура, на моменти и слънчева светлина пробивала през облаците. Тези облаци, обаче, ставали все по-гъсти...

Петнадесет минути след началото на срещата започнал да пада сняг. До 35-ата минута всичко ескалирало до истинска снежна буря, която напълно покрила игрището. След 45-ата минута, съдията не могъл да намери центъра на игрището, за да се поднови мача след гол.

Един (още веднъж, един) зрител останал на трибуните по време на цялата промяна, а руският коментатор го съжалил, наричайки го в един момент "бедната душа".
У једном тренутку било је овако...
Бурята не потраяла, а снегът е разчистен по време на почивката и мачът е завършен без големи проблеми. Амкар се наложил над Урал с 5:1.