сряда, 23 май 2018 г.

Съдиите сложиха Купата на Хърватия в ръцете на Динамо (Загреб) с решения срещу Хайдук

Динамо (Загреб) пред повече от осем хиляди зрители във Винковци победи Хайдук с 1:0 и спечели Купата на Хърватия. Така "модрите" за 15-ти път вдигнаха Рабузиновото слънце. Автор на решаващия гол беше Марио Гавранович след катастрофална грешка на бранителя на Хайдук Савас в 54-ата минута на мача.

Трябва да се каже, че финалът беше белязан от отчайващото съдийство на Марио Зебец и неговите помощници, които грешаха основно в ущърб на Хайдук.

Също така трябва да се спомене и дивачеството на хулиганите от Торсида, които на няколко пъти засипаха терена във Винковци с факли, прекъснаха мача за кратко през второто полувреме, а един полицай е ранен след като е уцелен с бенгалски огън от трибуната на която бяха привържениците на Хайдук.