сряда, 23 май 2018 г.

Партизан спечели Купата на Сърбия, първи трофей в треньорската кариера на Джукич

Футболистите на Партизан спечелиха Купата на Сърбия за рекорден трети пореден път, а това е първи трофей в треньорската кариера на Мирослав Джукич. Белградският клуб стигна до отличието след обрат 2:1 над Младост от Лучани.

Младост поведе на стадиона в Сурдулица с гол на Тумбасевич в 21-ата минута. След атака по десния фланг Милошевич центрира в наказателното поле, където Тумбасевич я засече с глава и не остави шанс на вратаря Стойкович.

Радостта на символичния домакин в мача продължи десет минути, а в 31-ата Янкович изпълни пряк свободен удар майсторски за 1:1. Черногорецът с много силен и прецизен удар преодоля стража Росич. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

Пълният обрат стана факт в 61-ата минута. "Черно-белите" стигнаха до гол след изпълнение на ъглов удар - Йевтович намери Здьелар, който се разписа за 2:1. Така клубът от Хумско спаси сезона с трофей и постигна рекорд от три поредни купи, без аналог в историята на югославския и сръбския клубен футбол до днес.