събота, 21 ноември 2015 г.

Божинов вкара, няма кой да се зарадва

Тъжна сцена беше стадиона в Хумско при победата срещу Нови Пазар в мач от 18-ия кръг на Суперлигата на Сърбия. Без никакво съмнение беше счупен рекорда за най-малко зрители на домакински мач на Партизан. На официалната страница на "черно-белите" са записани 1000 посетители. Реално и тази скромна бройка е под въпрос. Няколко стотин привърженика в южната трибуна и малцина в останалите сектори.

Хладното време, свети Архангел Михаил, празник, който по-голямата част от Сърбия или празнува, или е на гости, недоволство от резултатите и работата на ръководството... Всичко това са причини, но нито една от тях не е достатъчно добър аргумент за вялата обстановка на Топчидерско бърдо.
Партизан спечели мача с 3:0, като първия гол вкара Валери Божинов в 32-ата минута. Другите две попадения дойдоха след почивката и бяха дело на Нинкович в 48-ата и 91-ата минути. Отборът събра 29 точки и е с мач повече от лидера Цървена звезда, който има 47.