понеделник, 8 август 2016 г.

Супер дядо - започва през 1986 и до ден днешен тресе мрежите

Казуйоши Миура отново е герой в Япония. Най-старият професионален футболист (ако не броим вратарите) отново тресе мрежите.

Сега играе за Йокохама, а днес влезе от резервната скамейка при резултат 2:0 за Осака в гостуване.

Бяха му необходими шест минути да разтресе мрежата, прати топката в обратния ъгъл в 75-ата минута, а до края неговият отбор успя да стигне до победата с 3:2.

За онези, които не знаят за кого става въпрос - Казуйоши Миура започва своята професионална кариера през 1986 година, когато вероятно някои от вас не са били и родени.

В богатата си кариера има престой и на Балканите - през 1999 година носи екипа на Динамо (Загреб), а най-голяма следа оставя в Токио Верди и сега в Йокохама. За националния отбор на Япония има 89 мача и е вкарал 55 гола.

Сега е на 49 години и не планира да завърши с футбола...