неделя, 22 октомври 2017 г.

Невероятен финал на хърватското дерби - Хайдук до 89 мин водеше 1:0, а в 94 изравни за 2:2

Какво хърватско дерби! Хайдук и Динамо на "Полюд" завършиха 2:2, но от самия резултат по-впечатляващ е начинът по който се стигна до него. Домакинът до 89 минута водеше с 1:0, а тогава до една точка стигна благодарение на гол от дузпа на Анте Ерцег в четвъртата минута на продължението.

Динамо само за две минути, в 89 и 90 стигна до пълен обрат. Тогава мрежата на домакините разтресоха Бенкович и Енрикез, но това не беше достатъчно за загребчани за всичките три точки.

Хайдук започна по-добре мача и поведе чрез Ерцег в 38-ата минута, въпреки че Башич още по-рано от свободен удар разтресе гредата на Доминик Ливакович. Все пак, непосредствено преди гола на Ерцег на другата страна греда на вратата на Хайдук уцели Судани.

През второто полувреме изглеждаше, че Хайдук има контрол над мача, но тогава всичко се преобърна. В петата минута опасно се напече на терена, няколко играчи завършиха на земята, но накрая никой не почервеня.