четвъртък, 30 ноември 2017 г.

Гремио е първенец на Южна Америка, треньорът влезе в историята

Футболистите на Гремио за трети път в клубната история спечелиха трофея Копа Либертадорес, след като в реванша победиха Ланус с 2:1.

Бразилският отбор, след победа с 1:0 в Порто Алегре, празнува и в Аржентина след голове Фернандиньо в 28-ата и Луана в 45-ата минута, а Хосе Санд от дузпа в 72-ата минута вкара почетния гол за домакините.
Гремио чака 22 години отново да стане шампион на Южна Америка, най-добър е бил и през 1983 г, докато Ланус игра първи финал.

В историята влезе и треньорът Ренато Порталупи, който стана първият бразилец, който е спечелил Копа Либертадорес като играч и треньор и то със същия клуб.

Футболистите на Гремио си осигуриха и участие на Световното клубно първенство на ФИФА в Абу Даби през декември където основен конкурент за трофея ще им бъде мадридският Реал.