неделя, 1 юли 2018 г.

Легенда на Петржалка и голмайстор №1 в първенството на Словакия се самоуби

Най-добрият стрелец в историята на словашкото първенство е намерен мъртъв в събота в Братислава.

Юрай Халенар, един от играчите с най-голяма заслуга за историческия успех на Петржалка от Братислава - класирането в груповата фаза на Шампионската лига през 2005 година - е извършил самоубийство.

Безжизненото тяло на 35-годишния футболист е намерено в един парк в столицата на Словакия.

Халенар през миналия сезон е играл в четвърта лига на Австрия, а през 2014, играейки за Слован, стана най-добрият голмайстор в историята на родното първенство със 125 постигнати гола.

Когато Петржалка (тогава под името Артмедия) проби в компанията на най-добрите клубове на Стария континент, Халенар вкара хеттрик в незабравимата победа над Селтик с 5:0, а разтресе мрежата и в дузпите, които след 210 минути без голове решиха сблъсъка в последния кръг на квалификациите срещу Партизан на стадиона на улица Хумско.

Има три мача за националния отбор на Словакия.