петък, 21 февруари 2020 г.

След успеха в Разград Интер е на мач от изравняване на рекорд от 1964

Интер се завърна от Разград с победа 2:0 над Лудогорец в първия 1/16-финал на Лига Европа, а реваншът ще е на Сан Сиро следващия четвъртък. В сътрудничество с Опта, ето най-важните цифри и статистики от успеха на нерадзурите в България.

• Интер се разписа във всяко от първите 16 гостувания през сезона: не са правили нещо подобно от 1964, когато поставят клубния рекорд от 17 мача.
  • 11 победи от първите 16 гостувания през сезона за Интер, само през сезон 2006/07 са се справили по-добре с 12 успеха от същия брой мачове далеч от дома.
  • Кристиан Ериксен е замесен в три гола в последните си четири европейски двубоя (ЛЕ + ШЛ), с два гола и асистенция.
  • С деветия си удар за нерадзурите, вчера Кристиан Ериксен вкара първия си гол за Интер откакто дойде през януари.
  • Интер направи седем промени в стартовите 11 от предния мач срещу Лацио: най-високата бройка промени в последователни срещи за нерадзурите този сезон.
  • Вчера Андреа Ранокия записа мач №200 за Интер (във всички турнири)
  • Ромелу Лукаку вече има 14 гола в гостувания през сезона; само Вернер (16) и Левандовски (20) са вкарали повече от него в Топ 5 първенствата на Европа.
  • Интер не допусна нито един удар към вратата си през първото полувреме срещу Лудогорец: единственият друг такъв случай през сезона беше срещу Каляри през януари.
  • Ромелу Лукаку се разписа в шести пореден мач в Лига Европа: последният играч с по-дълга серия в Купата на УЕФА/Лига Европа беше Алън Шиърър през 2005 (осем).