неделя, 6 март 2016 г.

Съдия свири край в мига, докато топката влиза във вратата?!

Покрай мачовете във Висшата лига на Англия, един детайл от четвърта лига успя да вдигне английското общество на крака. По-точно - едно съдийско решение.

Съдията Тревор Кетъл решавал кое е правилно на дуела Уимбълдън - Акрингтън, който завърши 0:0. А не трябвало да завърши така... Споменатият арбитър жестоко ощетил гостите, отменяйки им редовен гол. Не заради засада, нарушение, аут или игра с ръка. А защото свирил край на полувремето в момента когато футболистът на гостите Били Ки вкарал гол?! Съдийската свирка се чула точно в момента, докато топката пътувала към вратата и голът не е признат въпреки жестоките протести на футболистите на Акрингтън.

"Такова нещо не съм виждал за 46 години игрова и треньорска кариера", заяви треньорът на Акрингтън Джон Колмън.

Такова нещо се е случвало и преди. И то на много по-сериозно ниво. Уелският съдия Клайв Томас на СП през 1978 г в Аржентина отменя редовен гол на бразилския ас Зико за победа в момента, докато топката влиза в мрежата на Швеция след удар с глава на бразилеца. Играела се последната минута на мача, а резултатът е бил 1:1.