понеделник, 29 януари 2018 г.

Това не са ръка, дузпа и засада? Срещу Барселона не са

Барселона с победа 2:1 над Алавес продължи похода към испанската титла. След 21 кръга има 11 точки преднина пред втория Атлетико и чак 19 повече от най-големия противник Реал.

Но, до последната победа Барселона дойде далеч по-тежко от очакваното. Борещият се за оцеляване Алавес водеше на Камп Ноу до 72-ата минута, а пет минути преди края имаше точка. Каталунците след обрат чрез голове на Суарес и Меси празнуваха триумф.

Премия за победата заслужи и съдията Игнасио Иглесиас. Съдиите не престанаха да помагат на Барселона дори когато се откъсна сериозно на върха пред конкуренцията, а последният мач е само скандална добавка в редицата.

35 точки разделяха Барселона и Алавес преди тяхната вчерашна среща. Все пак, скромните гости не се предадоха при идването при лидера, а играха храбро и водеха до последните двадесетина минути. Тогава на сцената стъпи триото на Барселона - Меси - Суарес - Иглесиас.

В 72-ата минута уругваецът вкара изравнителния гол, но след като Пике безнаказано направи това:
Пике играе волейбол
Пет минути преди края Меси майсторски изпрати топката от пряк свободен удар в мрежата за обрат, след като Мубарак от Алавес фаулира Алкасер.

Но това нарушение непосредствено е предхождано от тази "дебела" засада на Алкасер, която съдиите не видяха.
Засада "невидимка" за съдиите
Най-накрая, в 89-ата минута, Алавес има възможност да изравни и да отнесе голяма точка. Но, ударът на Ибай Гомес пред вратата на Барселона е блокиран от защитника Самуел Юмтити. Проблемът е, че направи това с ръка и при това чак хвана топката и я отнесе. Още по-големият проблем е, че съдията не наказа това с дузпа: