вторник, 30 януари 2018 г.

Словения и Сърбия откриха Европейското първенство по футзал с реми

Националните отбори по футзал на Словения и Сърбия завършиха 2:2 в първия мач от Европейското първенство в Любляна. "Орлите" спечелиха точка в откриването на турнира, след като се завърнаха от 0:2 в "Стожице".

Словенците поведоха в петата минута с гол на Ален Фетич, а преднината на домакините удвои Врховец с гол в 15-ата минута на срещата.

Сърбия намали резултата чрез Денис Рамич в 18-ата минута, а избраниците на Горан Иванчич стигнаха до точката в последната минута, когато Томич преодоля словенския вратар Пушкар.

"Орлите" влязоха значително отслабени в мача срещу домакина, тъй като селекционерът не можеше да разчита на най-добрите играчи Марко Перич и Миодраг Аксентийевич заради картони, които получиха в квалификационния мач срещу Чехия.

В следващия мач от шампионата сърбите се изправят срещу Италия след два дни.