понеделник, 23 юли 2018 г.

И Ливърпул падна пред Борусия: Пулишич герой за Дортмунд

След Манчестър Сити, Борусия (Дортмунд) в Международната купа на шампионите (МКШ) в САЩ взе мярката и на Ливърпул. И то след обрат във второто полувреме. Благодарение на Кристиян Пулишич, Борусия преобърна до 3:1 и записа втора победа в два мача от турнира, който в предсезонната подготовка събира 18 големи клуба от най-силните европейски първенства.

Двата отбора започнаха мача с почти резервните състави при липсата на звездите, които участваха на Мондиала. От титулярите на Ливърпул започнаха Робъртсън, Ван Дайк и новака Фабиньо. Място в стартовите 11 получи и Лазар Маркович. Клоп даде шанс на резерви и млади футболисти. В Борусия (Дортмунд) в първите 11 започнаха голямото подсилване Диало, а от звучните имена Толян, Дауд, Загаду и Филип.

Мачът започна с издънка на Лорис Кариус, който направи невероятна глупост, но Филип беше изненадан и не уцели празната мрежа от над 30 метра. Това което Филип не използва, успя Ван Дайк на другата страна когато с глава прати топката в мрежата за преднина на "червените". Ливърпул имаше предимство и по-добра игра през първото полувреме, но двата състава бяха отправили само по един удар в него. Борусия не показа много, но всичко се обърна след смените на полувремето.

Във вторите 45 минути влезе Кристиян Пулишич и топло се препоръча на Клоп, който го обожава и вече две години опитва да го привлече на Анфийлд. Американецът през втората част разтури отбраната на Ливърпул в която духаше без Ван Дайк. В 65-ата минута Клаван събори Пулишич и направи дузпа, а младият американец изпълни най-строгото наказание и не сбърка. В 89-ата минута Пулишич с чудесен удар от 15 метра короняса хубава контраатака, а в добавеното време още веднъж навърза отбраната на "червените" и на практика създаде гола за младия Ларсен. Причина за главоболие за Клоп след този мач е и травмата на Матип, който трябваше да излезе от терена в първото полувреме. А тъкмо се беше възстановил от предишна контузия...

Така Борусия (Дортмунд) пое лидерството в класирането на МКШ със 100% актив - 6 точки и 4:1. В четвъртък немският отбор излиза срещу Бенфика в последния си мач от турнира, докато Ливърпул има две срещи с клубовете от Манчестър - Сити и Юнайтед.

Ливърпул - Борусия 1:3 (1:0)

1:0 Ван Дайк (25 мин)
1:1 Пулишич (66 дузпа)
1:2 Пулишич (89)
1:3 Ларсен (90+3)

Ливърпул: Кариус - Клайн (62 - Филипс), Ван Дайк (46 - Клаван), Матип (22 - Гомес), Робъртсън (46 - Морено) - Фабиньо (46 - Кейта), Джоунс (46 - Уудборн), Лалана (46 - Милнър) - Камачо (46 - Оджо), Маркович (46 - Соланке), Ориги (46 - Стъридж)

Борусия: Хитц - Толян (46 мин - Брокхорн), Диало (46 - Пиепер), Загаду, Дикман (46 - Шмелцер), Шахин (46 - Бурнич), Волф (46 - Пулишич), Боаду (46 - Гомес), Дауд (46 - Гьотце), Санчо (46 - Ларсен) - Филип (46 - Исак).