сряда, 28 ноември 2018 г.

Младежите на Звезда допуснаха обрат в спектакъл с 8 гола

Въпреки факта, че младежите на Цървена звезда три пъти повеждаха в резултата и направиха много добър мач, загубиха в гостуването на Наполи с 3:5, благодарение на хеттрик на Джанлука Гаетано.

Младежите на Цървена звезда поведоха още в 3-ата минута, а голът на Богдан Йочич от дузпа беше предшестван от нарушение над Алекса Терзич.

Ранната преднина на червено-белите повлия съперниците с напълно спуснат гард да влязат в мача, а след объркване в малкото наказателно поле на гостите Перини реагира подготвено и изравни резултата.

Единадесет минути бяха нужни на борбените и много мотивирани избраници на Братислав Живкович да стигнат да нова преднина, а голмайстор след ъглов удар, който изпълни Терзич беше Борисав Бурмаз.

Гостите се оттеглиха с гол преднина на почивка, но Наполи в 48-ата минута отново изравни. Голмайстор беше Сапорети след подаване на Мецони.

За трети път поведоха бисерите на Звезда в 64-ата минута. Дедийер след само пет минути на терена разтърси мрежата с подготвена реакция след удар на Бурмаз, който срещна гредата.

Отговор последва също така от резерва - Джанлука Гаетано в 70-ата минута изпълни чудесно пряк свободен удар и донесе изравняването, а работата на белградчаните в края на мача утежни изгонването на Аджибаба.

Пълният обрат донесе Гаетано с още два гола в последните 10 минути и така трите точки останаха в Неапол.

Младежите на Цървена звезда останаха без теоретични шансове за класиране в следващата фаза на турнира, а от международната сцена ще се простят в Белград против ПСЖ на 11 декември.

Наполи - Цървена звезда 5:3 (1:2)

0:1 Йочич (3 мин дузпа)
1:1 Перини (15)
1:2 Бурмаз (26)
2:2 Сапорети (48)
2:3 Дедийер (64)
3:3 Гаетано (70)
4:3 Гаетано (82)
5:3 Гаетано (90+1)

Наполи: Дандреа, Еспосито (14 мин - Касела), Сенесе, Перини, Мецони (82 - Гаета), Миджило (62 - Илуминато), Далесандро, Марино (62 - Гаетано), Калвано, Сапорети (82 - Гуаджани), Згарби

Цървена звезда: Гордич, Кукол, Миликич, Еракович, Стайич (59 мин - Дедийер), Аджибаба, Стоянович (87 - Великич), Купусович (83 - Айдинович), Йочич, Терзич, Бурмаз (87 - Бабич)