сряда, 1 декември 2010 г.

Меси надигра Роналдо

Категоричната победа на Барселона над Реал (Мадрид) в Ел Класико с 5:0 даде отговор и на още един въпрос, който вълнуваше милиони привърженици на футбола - кой е по-добър между Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Двамата не успяха да отбележат гол, но аржентинският маестро участва в две от попаденията на своя отбор, докато португалеца разходи екипа.

Лионел Меси

Беше близо да открие резултата в шестата минута, но от малък ъгъл нацели гредата. Игра на обичайното си ниво, като избухна през второто полувреме, когато записа две асистенции. В първата ситуация даде перфектен пас на Давид Вийя за третия гол на Барса, а само три минути по-късно отново изведе на Вийя на идеална позиция... за 4:0. Внасяше страх в защитата на Реал при всяко докосване до топката, а само малшансът го лиши от заслужен гол.

Кристиано Роналдо

Започна силно мача, участвайки във всяка атака на отбора си. Осигуряваше центрирания и подавания от фланговете. В 34-ата минута имаше чудесна възможност да се разпише от пряк свободен удар, но топката мина встрани от вратата, след като прехвърли стената. През второто полувреме португалецът се загуби, като рядко играеше с топката и нямаше никаква ситуация да отбележи. С развитието на двубоя Роналдо се изнерви и не можа да вдъхнови съотборниците си, когато беше нужно. Все още няма гол във вратата на Барселона.

Индивидуалните статистики в мача

Меси - голове - 0, удари - 3, във вратата - 0, асистенции - 2, загубени топки - 12, отнети топки - 6, претърпени нарушения - 6

Роналдо - голове - 0, удари - 3, във вратата - 1, асистенции - 0, загубени топки - 13, отнети топки - 1, претърпени нарушения - 4