вторник, 7 февруари 2017 г.

Има съдийски грешки - но това е просто лудо!

В петия кръг на Клаусура в Хондурас, в дуела между Олимпия и Мотагуа се случи нещо... необичайно. Употребяваме възможно най-благият израз. Ще оставим видеото да ви шокира.

В 94-ата минута на мача (продължението е определено за три минути, но кой го интересува това), при резултат 1:2 за отбора на Мотагуа, привърженик влезе на терена и започна да води топката към вратата на Мотагуа. Всичко се случва в моментите докато Олимпия влиза в наказателното поле на съперника и отчаяно опитва да постигне изравнителен гол.

Тогава, в на практика същия момент, Роджър Руис от Олимпия и привърженикът, който в този момент вече е стигнал до наказателното поле препълнено с играчи от двата отбора, шутират и пращат топката към вратата.

Как да се опише шокът на вратаря на Мотагуа когато разбира, че към него идват две топки?

Веднага се запътил към съдията, който против всякаква логика, признал гола, но неговите протести, както винаги се случва, били напразни.