вторник, 10 октомври 2017 г.

Разорената от война Сирия преживя спортна трагедия срещу Австралия

Футболистите на Сирия загубиха от Австралия след продължения в мач от четвъртия кръг квалификации за Световно първенство с 1:2, като останаха без възможност да се борят за класиране в Русия.

Успяха сирийците, които вече шест години и половина ги тресе гражданска война, да се домогнат до четвъртия кръг квалификации за класиране на Световното първенство през 2018 година, в който за съперник имаха Австралия.

На "домашен" терен успяха седем минути преди края да изравнят чрез Ал Сума, а в реванша след шест минути водеха с 1:0.

В 13-ата Кейхил изравни, а 1:1 остана до края на 90-те минути, така че последваха продължения.

И в самото начало - шок. Ал Маовас получи червен картон, Сирия остана с десет играча. Последва жестока борба за отиване към дузпи... когато Кейхил, в 109-а минута, вкара за 2:1 и разруши надеждата, че могат до чудото.
А как сирийците понесоха загубата най-добре показва това видео:

Австралия я очаква междуконтинентален плейоф, срещу четвъртия отбор от зона КОНКАКАФ.