петък, 20 юли 2018 г.

Борусия (Дортмунд) започва в МКШ срещу Манчестър Сити

Борусия (Дортмунд) участва в Международната купа на шампионите (МКШ) - турнирни серии, които събират най-добрите европейски клубове едни срещу други по време на предсезонната подготовка - за трети път. Мачовете се играят в Азия и Америка, а Борусия (Дортмунд) ще се изправи срещу Манчестър Сити в първия си мач в Чикаго в петък вечерта по местно време (20:05).

Милиардерът Стефан М. Росс, който притежава отбора от НФЛ Маями Долфинс, дошъл до идеята за турнирните серии през 2013. Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд), които са единствените представители на Бундеслигата досега, първо участваха през 2016.

През тази година Борусия записа победа с 4:1 над Манчестър Юнайтед преди да загуби с 5:6 с дузпи от Манчестър Сити след 1:1 в редовното време. През 2017 "жълто-черните" биха Милан с 3:1.

По думите на Ханс-Йоаким Ватцке, повторните покани на МКШ са "чест за която сме радостни. Да станем нарастващо постоянни в тези турнирни серии, които включват най-известните и успешни футболни клубове в света, подчертава големия авторитет, който има Борусия (Дортмунд)".

Форматът

Осемнадесет клуба участват. Всеки играе три мача и базирано на резултатите се формира финално класиране. Всеки мач продължава 2 х 45 минути. Победителят получава три точки. Ако няма победител след 90 минути, следват дузпи. В този случай, победителят получава две точки, а губещият една. Всеки треньор може да прави по 12 смени в мача, въпреки че те трябва да бъдат направени в един от трите периода за смени.